• “Şcoala cea mai bună e aceea în care înveţi, înainte de toate, cum să înveţi.”

    Nicolae Iorga (1871-1940)

  • Scoala

    Şcoala Gimnazială „Nicolae Iorga” din Piteşti

    Tel. 0248217996

    Organigrama

    Anul şcolar 2016-2017

    Consiliul de Administrație

    Director – Profesor Bratu Luminiţa
    Consilier Educativ – Profesor Codreanu Cornelia
    Prof. înv. primar Bucşan Luminiţa – membru
    Prof. Coţandra Constantin – membru
    Prof. înv. primar Costache Silvia – secretar
    Prof. Preda Cristina – membru observator din partea S.P.Î.P.P.
    Prof. înv. primar Enache Luminiţa – membru observator din partea S.I.P.A.M.
    Andreescu Nicolae – reprezentant al primarului Municipiului Piteşti
    Neacşu Mariean – reprezentant al Consiliului Local al Municipiului Piteşti
    Duțulescu Gheorghe – reprezentant al Consiliului Local al Municipiului Piteşti
    Radu Alina – reprezentant al părinților
    Neacșu Andreea – reprezentant al părinților

    Profesori învăţământ primar

    1. Bucșan Luminița – Clasa Pregătitoare
    2. Vlădău Gabriela – Clasa Pregătitoare
    3. Gunea Bianca – Clasa Pregătitoare
    4. Enache Luminiţa – Clasa I A
    5. Stancu Janina – Clasa I B
    6. Urea Violeta – Clasa I C
    7. Popa Mihaela – Clasa I D
    8. Iancu Emilia – Clasa II A
    9. Costache Silvia – Clasa II B
    10. Rîcu Georgiana – Clasa a III-a A
    11. Duţu Carmen – Clasa a III-a B
    12. Stănescu Monica – Clasa a IV-a A
    13. Gagiu Ruxandra – Clasa a IV-a B

    Profesori învăţământ gimnazial
    1. Mocioc Elena – Limba română
    2. Preda Cristina – Limba română
    3. Popa Oana – Limba română
    4. Alexe Iolanda – Matematică
    5. Coţandra Constantin – Matematică
    6. Ionescu Mihaela – Limba engleză
    7. Runceanu Daniela – Limba engleză
    8. Codreanu Cornelia – Limba franceză
    9. Petreanu Dănuţ – Geografie
    10. Pietreanu Roxana – Informatică
    11. Dicu Elena – Biologie
    12. Bratu Luminiţa – Chimie
    13. Constantinescu Liliana – Fizică
    14. Ilie Cristofor Dumitru – Istorie-Religie
    15. Vişan Camelia – Istorie
    16. Matei Cătălin – Educaţie muzicală
    17. Pupezescu Mircea – Educaţie fizică
    18. Damaschin Mugurel – Educaţie fizică
    19. Flămînzeanu Daniela – Educaţie tehnologică-Informatică
    20. Bratu Rozalia – Educaţie plastică
    21. Chiţu Cosmin – Religie
    22. Anghel Amalia – Psiholog
    23. Ionescu Virginia – Limba germană
    24. Ionescu Otilia – Limba engleză

    Personal didactic auxiliar
    1. Costache Mihaela – Secretar
    2. Matei Lucia – Contabil
    3. Mincă Adriana – Administrator de patrimoniu
    4. Nuţă Gabriela – Bibliotecar
    5. Sătîrbaşa Simona – Analist programator

    Personal nedidactic

    1. Roşu Alina
    2. Pană Mariana
    3. Lică Floarea
    4. Holban Constantin
    5. Burcea Georgel