Scoala

Şcoala Gimnazială „Nicolae Iorga” din Piteşti

Tel. 0248217996

Organigrama

Anul şcolar 2016-2017

Consiliul de Administrație

Director – Profesor Bratu Luminiţa
Consilier Educativ – Profesor Codreanu Cornelia
Prof. înv. primar Bucşan Luminiţa – membru
Prof. Coţandra Constantin – membru
Prof. înv. primar Costache Silvia – secretar
Prof. Preda Cristina – membru observator din partea S.P.Î.P.P.
Prof. înv. primar Enache Luminiţa – membru observator din partea S.I.P.A.M.
Andreescu Nicolae – reprezentant al primarului Municipiului Piteşti
Neacşu Mariean – reprezentant al Consiliului Local al Municipiului Piteşti
Duțulescu Gheorghe – reprezentant al Consiliului Local al Municipiului Piteşti
Radu Alina – reprezentant al părinților
Neacșu Andreea – reprezentant al părinților

Profesori învăţământ primar

1. Bucșan Luminița – Clasa Pregătitoare
2. Vlădău Gabriela – Clasa Pregătitoare
3. Gunea Bianca – Clasa Pregătitoare
4. Enache Luminiţa – Clasa I A
5. Stancu Janina – Clasa I B
6. Urea Violeta – Clasa I C
7. Popa Mihaela – Clasa I D
8. Iancu Emilia – Clasa II A
9. Costache Silvia – Clasa II B
10. Rîcu Georgiana – Clasa a III-a A
11. Duţu Carmen – Clasa a III-a B
12. Stănescu Monica – Clasa a IV-a A
13. Gagiu Ruxandra – Clasa a IV-a B

Profesori învăţământ gimnazial
1. Mocioc Elena – Limba română
2. Preda Cristina – Limba română
3. Popa Oana – Limba română
4. Alexe Iolanda – Matematică
5. Coţandra Constantin – Matematică
6. Ionescu Mihaela – Limba engleză
7. Runceanu Daniela – Limba engleză
8. Codreanu Cornelia – Limba franceză
9. Petreanu Dănuţ – Geografie
10. Pietreanu Roxana – Informatică
11. Dicu Elena – Biologie
12. Bratu Luminiţa – Chimie
13. Constantinescu Liliana – Fizică
14. Ilie Cristofor Dumitru – Istorie-Religie
15. Vişan Camelia – Istorie
16. Matei Cătălin – Educaţie muzicală
17. Pupezescu Mircea – Educaţie fizică
18. Damaschin Mugurel – Educaţie fizică
19. Flămînzeanu Daniela – Educaţie tehnologică-Informatică
20. Bratu Rozalia – Educaţie plastică
21. Chiţu Cosmin – Religie
22. Anghel Amalia – Psiholog
23. Ionescu Virginia – Limba germană
24. Ionescu Otilia – Limba engleză

Personal didactic auxiliar
1. Costache Mihaela – Secretar
2. Matei Lucia – Contabil
3. Mincă Adriana – Administrator de patrimoniu
4. Nuţă Gabriela – Bibliotecar
5. Sătîrbaşa Simona – Analist programator

Personal nedidactic

1. Roşu Alina
2. Pană Mariana
3. Lică Floarea
4. Holban Constantin
5. Burcea Georgel